چطوری از شر سوسک آلمانی وآمریکایی خلاص شویم

سوسک

چطوری از شر سوسک آلمانی وآمریکایی خلاص شویم

 

اولین گام در جهت کنترل آفات و سوسک آن است که بتوانیم آفت را شناسایی کنیم. عوامل متعددی در شناسایی تفاوت بین سوسک آلمانی از سوسک آمریکایی وجود دارد که شما می توانید آن را به راحتی توسط این از هم تشخیص دهید.

تفاوت این سوسک ها را می توان از ظاهر و اندازه آنها تشخیص داد سوسک های آلمانی کوچک تر از سوسک های آمریکایی هستند.

طول بدن سوسک آلمانی به طور متوسط حدود 1.1 تا 1.6 سانتی متر است رنگ آنها طلایی بوده با خطوطی موازی که از سر تا زیر بال کشیده شده درحالی که طول بدن سوسک های آمریکایی به طور متوسط 4 سانتی متر می باشد قهوه ای رنگ هستند با قفسه سینه زرد رنگ که تفاوت این دو گونه سوسک را واضح تر می کند .                       

حشره

 

هر دو نوع این سوسک ها تحمل سردی را ندارند به و مناطق مرطوب و گرم را برای زندگی ترجیح می  دهند . و این سوسک ها به دلیل سردی هوا یافتن غذا از طریق شبکه فاضلاب یا دریچه های هوا زیر در و اطراف لوله کشی وارد خانه می شوند .

 سوسک های آلمانی بیشتر در حمام و آشپزخانه یافت می شوند اما سوسک های آمریکا اکثرا در فاضلاب ها  شکاف ها زیر زمین زندگی می کنند و ممکن است در هوای گرم به حیاط خانه منتقل شوند .

نحوه تکثیر سوسک های آلمانی و آمریکایی

سوسک های آلمانی سریع تر از هر سوسک خانگی دیگری تکثیر می یابند زنده ماندن چند تخم کافی است تا جمعیت عظیمی از این گونه رشد کند. یک جفت سوسک های آلمانی می تواند در سال 800 بچه تولید کند و بچه هایشان نیز با گذشت 2 یا 3 هفته به بلوغ میرسند .سوسک های ماده در هر مرتبه تخم گذاری به طور متوسط 32 تخم                                       

سوسک ماده آمریکایی می تواند در هر مرتبه تخم گذاری به طور متوسط 10 تخم و گاهی90 تخم در شکم خود تولید کن و پس از دو روز از شکم خارج میکند سوسک های نا بالغ پس 6 یا 8 هفته از تخم خود بیرون می آیند و پس از 12 ماه بالغ می شوند . سوسک های آمریکایی ماده به طور متوسط در سال 150 تخم تولید می کنند.                                                                                                                                سوسک

متوسط عمر سوسک های آلمانی 200 روز است و برای آمریکایی این عدد 600 روز است  ! سوسک های آلمانی تقریبا همه چیز خوار هستند

در شرایط عادی آنها بیشتر به قند نشاسته  غذاهای جرب به ویژه گوشت جذب می شوند و در مواقع کمبود غذا آنهای از وسایل خانه مانند چسب صابون و خمیر دندان تغذیه میکنند و در شرایط قهطی آنها به یکدیگر حمله می کنند و هم نوعان خود را  می خورند .

سوسک های آمریکایی نیز همه چیز خوار های فرصت طلبی هستند و هرچیز که دم دستان باشد مانند مدفوع انسان  چسب کاغذ حیوانات مرده حشرات مرده یا زخمی  را می خورند .

 

این سوسک ها می توانند ناقل آلودگی و بیماری باشند. ترشحات بو که توسط سوسکهای آمریکایی تولید می شوند می توانند طعم غذا را تغییر دهند.

همچنین ، اگر جمعیت سوسک ها زیاد باشد ، می توان غلظت شدیدی از این ترشح بو بوجود آورد. گرد و غبار خانه حاوی مدفوع سوسک و اجزای بدن می تواند باعث ایجاد واکنش های آلرژیک و آسم در افراد خاص شود.

شما باید از این سوسک در خانه شما هست و ازش تنفر دارید ،  هر چه زودتر راحت شوید  زیرا این حشرات در واقع بسیاری از بیماری هایی را ایجاد می کند

که خانواده و خانواده شما را به خطر می اندازند. برای اینکه ، شما باید سریع از شر آن خلاص شوید تا سوسری ها در مدت زمان طولانی در خانه شما نباشن شما احتمالا به طعمه سوسک  نیاز دارید تا در گوشه کنار خونه تو این طمعه بریزید. نمونه های مختلف سم ها هست تضمینی برای این حشره میتوانید تهیه کنید در پایین لینکش موجود هست .

سوسک کش پودری طعمه مخصوص سوسک ریز

قویترین سم کشنده سوسک

 

منبع : ویکی یدیا

 

0/5 (0 Reviews)
دیدگاه شما
0